You have no items in your shopping cart.

Neturite prekių palyginimui.

Ieškoti
Kalba: Lietuvių
Kalba:

Kaip aprengti naujagimį?

 

Nors tėvai gana greitai perpranta „kūdikių kalbą”, vis tik mažylis negali pats pasirinkti aprangos ar pasiskųsti dėl netinkamos, nepatogios, tad tėvams reikia apsišarvuoti kantrybe ir išsiugdyti įžvalgumą.

Visi, turintys, vaikų, ko gero prisimena pirmąjį kartą, kai reikėjo aprengti kūdikėlį – švelniais judesiais įvilkti į drabužį, suvaldyti judančias rankytes, kojytes, greitosiomis užsegti sagutes ar sutvirtinti „lipukais”. Kiek mažylis besispyriotų, reikia išlaikyti ramią laikyseną, neužgauti gležno kūnelio.

Be iššūkio aprengti, kur kas svarbiau parinkti tinkamą aprangą – įvertinti vaiko savijautos būseną, sveikatos lygį, atižvelgti į orą ir galimą jo svyravimą. Reikia rasti aukso vidurį – kad nebūtų nei per karšta, nei per šalta. Geriausiai tokią situaciją sprendžia vaiko rengimas sluoksniais. Visada mažąjį aprenkite vienu sluoksniu daugiau nei vilkite jūs. Vidaus patalpų ar lauko klimatui keičantis, sluoksnių kiekį reikia atitinkamai mažinti arba didinti. Apvaliu „svogūneliu” vaikui tapti nederėtų, juk nemažiau svarbu – judėjimo laisvė. Drabužių suvaržytas mažylis greit suirzta, ateity rengimasis jam gali asocijuotis su nemalonumu, nejaukumu – tiesiog diskomfortu.

Beje, vilnoniai drabužėliai, kurie šiek tiek „kanda” neturėtų būti ignoruojami. Jų sąlytis su oda gali veikti raminamai, jie skatina kraujotaką, švelniai masažuoja galvytę, rankytes, pėdutes. Drąsiai maukite vilnonę kepurytę, vilnones pirštinytes, kojines.

Tėveliai, auginantys nebe pirmą vaiką, jau įgudę perprasti, kada vaikui per karšta ar vėsoka. Pirmagimių susilaukusiems žinotina: reikia paliesti kūdikio odą po drabužėliu. Karšta ir sudrėkusi odelė rodo, kad mažyliui per šilta, o stipriai paraudusi – kad per karšta. Vaikui šalta, jei odelė pablyškusi. Odos būsena gali signalizuoti ir apie odos alergiją. Jei jums iš anksto žinomos kūdikio alerginės bėdos – būkite atidūs, skaitydami apie drabužėlio sudėtį.

Kūdikiui paūgėjus, pradėjus daugiau judėti – sėdėti, ropoti, žengti pirmuosius žingsnius – svarbu, kad drabužėliai jam netrukdytų pažinti supančio pasaulio, kad judesiai būtų laisvi, nevaržomi. Net ir rengiant paūgėjusius mažylius, jie vis dar nori muistytis arba būna susidomėję kokiu nors objektu, kad terūpi sprukti nuo šios rengimosi procedūros. Pasinaudokite nauju jo raidos etapu – gebėjimu trumpam sukoncentruoti dėmesį: drabužėliai, papuošti aplikacijomis, piešinėliais, įdomiomis sagomis, tikrai pasitarnaus rengimosi spartai. Mamos ir tėčiai įsigudrina rengti apsnūdusius vaikus. Tai irgi nebloga išeitis.

Mažieji žmogučiai negeba išsakyti savo poreikių, tad stebėkime jų gestų, emocijų kalbą, pažinkime jų kūno signalus – tai padės vaiką aprengti greitai ir tinkamai.

Parengta pagal http://www.mamairvaikas.lt/tvs/issukis-jauniems-tevams-%E2%80%93-kaip-aprengti-naujagimi