You have no items in your shopping cart.

Neturite prekių palyginimui.

Ieškoti
Kalba: Lietuvių
Kalba:

Kokios spalvos drabužėlį rinktis?

Tradiciškai berniukams parenkame mėlynos, o mergaitėms – rožinės spalvos drabužius. Tradicijos tradicijomis, tačiau spalvų spektras yra be galo platus. Dažnai drabužio spalva pasirenkama intuityviai, vis tik spalvai galima skirti daugiau dėmesio, nes žmonijos kultūroje daugybė spalvų ir atspalvių yra įgavę įvairiausių prasmių, taip pat ir specialistai išskiria vienokį ar kitokį spalvos poveikį žmogui.

Kad vaikas vieną dieną suirzęs, kitą ramus, nusiteikęs bendrauti – tai lemia daugybė fiziologinių ir išorinių priežasčių. Viena jų gali būti supančios spalvos. Manoma, kad jos iš dalies lemia emocinį vystymąsi, protinę veiklą. Gal spalvų reikšmės ir simbolika gali lemti ir drabužėlio pasirinkimą?

BALTA simbolizuoja švarą, tyrumą, nekaltybę. Tai vadinama laimės spalva. Manoma, kad ji stiprina organizmo imunitetą.

GELTONA, pasak J. V. Gėtės, „tinginį paverčia darbštuoliu”. Aprenkite mažylį geltonai – ir jis nesiskųs apetitu, pasitikės savimi, jausis pakiliai.

ORANŽINĖ puikiai tonizuoja, aktyvina smegenų veiklą, fizinį aktyvumą. Šios spalvos drabužėliais tinka rengti liūdnus, kuklius, bailius vaikučius, nes oranžinė spinduliuoja žvalumą, gyvenimo džiaugsmą, gerina gebėjimą kontaktuoti su aplinka, padeda išsivaduoti iš slogios nuotaikos. Oranžinė laikoma ir proto simboliu.

RAUDONA teigiamai veikia pasyvius ir neryžtingus vaikus. Jei mažylis hiperaktyvus, nervingas ar turi psichinių bėdų – raudonų drabužėlių reikėtų vengti.

ROŽINĖ skatina švelnumą, gali nuraminti karingą mažylį. Taigi ši spalva tinka ne tik mergaitėms, ir berniukai gali vilkėti rožinius marškinėlius ar kitos spalvos drabužėlį su rožine aplikacija, emblemėle.

VYŠNINĖ tinka nenuoramoms, nesugebantiems koncentruoti dėmesio. Vyšninės spalvos drabužėlis padės vaikui susikaupti, atlikti užduotis ar tiesiog nurimti.

SALOTINĖ spalva pradangina visas neigiamas emocijas. Salotiniu drabužėliu apvilktas tylus, ramus vaikas atkus, dings neigiamos emocijos, pakils nuotaika.

ŽALIA – tai pasitikėjimas, atgimimas, ramybė. Ši spalva suteiks žvalumo, nuramins greitai užsiplieskiantį, nervingą mažylį, o agresyvų padarys draugiškesnį. Tai labiausiai raminanti iš visų spalvų, todėl padės nemiegančiam mažyliui greičiau užsnūsti.

MĖLYNA – nusiraminimo spalva. Ji atpalaiduoja, suteikia pusiausvyros ir harmonijos. Mėlynais drabužėliais renkite išdykėlius ir nepaklusnius vaikus. Senovėje buvo tikima, kad ši spalva mažina uždegimą bei temperatūrą.

INDIGO – mistiška, pasąmonę veikianti ir dvasines jėgas žadinanti spalva. Ji simbolizuoja pusiausvyrą, laisvumą, taikingumą.

ŽYDRA tinka šventėms: ramina, mažina susierzinimą, džiugina. Taip aprengtas mažylis vienu metu jausis šventiškai ir tuo pat metu bus ramus – šventė ir svečiai nesukels jam emocinio nuovargio.

VIOLETINĖ vadinama dvasinių išrinktųjų spalva. Ji stiprina vaiko psichiką, pašalins nervingumą ir depresijos požymius.

RUDA spalva, jos šilti ir šviesūs atspalviai puikiai tiks suvaržytiems ir nebendraujantiems vaikams.

JUODA spalva neigiamai veikia nesusiformavusią vaiko psichiką; šios spalvos vaikų drabužinėje geriau iš viso vengti.

Tinkamai parinkta vaiko drabužėlio spalva gali nulemti visos dienos šeimos mikroklimatą. Tad išmanykime spalvų poveikį, tačiau neatsisakykime ir nuojautos, kas kokiai nuotaikai, kokiai progai ir kokiam mažylio charakteriui ar jo psichologinei būsenai tinka.

Parengta, remiantis http://www.alfa.lt/straipsnis/394153/ar-drabuziu-spalva-turi-itakos-vaik...,http://www.sveikaszmogus.lt/Psichologija-2867-Spalvos_zmogaus_gyvenime